Programy na návrhy domů a bytů

Návrhy fasád rodinných domů

Fasáda je, dalo by se říct, takový kabát každého rodinného nebo bytového domu. Důkazem jsou všechny staré bytové domy před rekonstrukcí, které se ani zdaleka nedají srovnávat s těmi nově opravenými, jež jsou zateplené a hlavně se na jejich povrchu nese na pohled příjemná fasádní barva.

To ostatně platí i v souvislosti s rodinnými domy, jejichž červené cihly potřebují v dohledné době zakrýt. Nejde totiž jen o to, že dům je neúplný a nevypadá příliš dobře, ale hlavně neplní svou tepelně-izolační funkci tak, jak by ji plnit měl.

Fasáda rodinného domu tvoří pro většinu lidí funkci hlavně estetickou. Není se čemu divit, protože je to právě barva fasády, která vás přivítá už z dálky. I barva dělá dům, což je nutné brát v potaz. Pokud si libujete v zářivě oranžové, purpurové nebo snad výrazné růžové, věřte, že v souvislosti s fasádou to nemusí být právě nejšťastnější řešení. Pro váš klid, klid obce i okolních obyvatel je vždy vhodné volit spíš barvy nevýrazné, méně syté. Zkrátka a dobře takové barvy, se kterými váš dům nebude zářit na kilometry daleko.

Velmi dobrým řešením, ještě předtím, než se uvolíte k některé z barev, je vhodné si sestavit návrh fasády rodinného domu. Tak můžete učinit sami, bez pomoci odborníka, pomocí online programů, které jsou zdarma k dispozici. Navržení fasády je velmi snadné a věřte, že paletou různých barev a odstínů budete doslova ohromeni. Výhodou online programů je, že můžete vkládat obrázky domu přímo ze svého počítače, čímž si značně ušetříte práci a čas s naprosto přesným návrhem.

Výjimkou ale rozhodně není ani využití vzorových projektů nebo vámi uložených rozdělaných projektů domu v počítači.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Projekty rodinných domů a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Comments are closed.