Programy na návrhy domů a bytů

Návrhy interiérů předsíní a chodeb

O chodbách a předsíních obecně platí, že čím méně nábytku do nich dáte, tím lépe uděláte. Důvodů pro tuto skutečnost je hned několik. V první řadě jde hlavně o to, že chodba a předsíň jsou posledními místnostmi, kterými při odchodu z domova projdete.

Nejenže si v jedné z nich obléknete kabát a boty, navíc pro ně musíte vytvořit místo, což platí i o vás samotných. I na oblékání a obouvání budete potřebovat dostatek prostoru a na to je nutné myslet dopředu.

Dostatečně prostorné chodby a předsíně najdete hlavně ve starších rodinných domech a zástavbách.

Novostavby nebo dokonce panelové domy v tomto směru strádají. Při zařizování a sestavování nábytku je třeba myslet na to, že chodbou by měli okolo sebe projít dva lidé bez sebemenších problémů – vyhýbání se obuvi na zemi nebo dokonce stoličce, která při obouvání poslouží. Požadavky na chodby a předsíně jsou ve většině případů jasné.

 

Musí se do nich vejít botník, i když menších rozměrů, věšáky na bundy a kabáty a to pro všechny členy domácnosti nebo oděvy případných návštěv a v neposlední řadě zrcadlo, které je prostorově nejméně objemné, ale tvoří nezbytný prvek, který si doma nikdo z nás neodpustí.

Zrcadlo prospívá jakkoli velké nebo malé chodbě či předsíni, opticky ji rozšíří a hlavně slouží jako skvělý, ale přitom velmi nenápadný doplněk. Abyste chodbu prodloužili, je vhodné volit úzký nábytek, který se bude táhnout podél jedné ze stěn. Pokud se chcete vyhnout stoličkám, které poslouží při obouvání, vsaďte na speciálně stavěné botníky, na které je možné se bez problémů posadit.

Comments are closed.